четвер, 17 листопада 2016 р.

Музей полювання і рибальства, Мюнхен


Ідея створити цей музей в Мюнхені витала в повітрі з початку XX століття, однак першим кроком до цього стало те, що в 1933 р на продаж була виставлена ​​унікальна колекція оленячих рогів, що належить графу Арко-Ціннебергу, який був не тільки пристрасним мисливцем, але і сам розводив оленів. Уряд Баварії викупило її, а хрещеним батьком Музею полювання III рейху став Герман Герінг - сподвижник Адольфа Гітлера, сам любитель пополювати. Як результат в замку Нимфенбург в 1938 р був відкритий музей, основою якого і стала ця колекція, з муляжами тварин, на головах яких красувалися роги.

 Під час війни, а за нею і окупації, частина колекцій розграбували, але багато чого вдалося зберегти в будівлі колишньої церкви монастиря августинців, що в центрі міста на Кауфингерштрассе. Там же в 1958 р і був відкритий новий Музей полювання. З розширенням колекції, в 1982 році тут з'явилися експозиції, що представляють рибальство, і музей став називатися Музеєм полювання і рибальства.

Зустрічають відвідувачів перед входом знамениті в Мюнхені статуї сома і кабана. Вони тут як покажчик. Сам музей - це безліч експозицій, розміщених на площі більш ніж 3000 м2. Як і раніше почесне місце тут займає колекція графа Арко, і крім цього близько 1000 чучел різноманітних тварин, а також черепа й кістяки давно вимерлих видів. Гордістю цієї експозиції є скелет печерного ведмедя і скелет справжнього мегацероса - гігантського оленя з розмахом рогів понад 3-х метрів, що мешкав 10 тисяч років тому в Європі.

Експозиції музею розповідають про полювання починаючи з кам'яного століття до наших днів. Тут можна побачити інсталяції побуту стародавніх мисливців, їх знаряддя полювання і рибальства, картини, що зображують сцени полювання в різні епохи, гравюри, статуетки, предмети побуту, пов'язані з цим промислом. Цікава експозиція різного одягу і масок для полювання з Баварії і Тіролю.

Чудова експозиція зброї, починаючи з луків та арбалетів, кремінних і ґнотових рушниць до сучасного мисливського спорядження. Дивовижна обробка і інкрустація старовинних рушниць і мисливських ножів приваблює не тільки любителів зброї. Крім цього, тут же представлена ​​непогана колекція мисливських саней - давно забутий атрибут полювання, який використовували ще в XIX столітті.

Вхід в іншу половину музею, присвячену рибальства, зустрічає «водної» поверхнею. По ній можна пройти «аки по суху» - під ногами переливається і хлюпається вода, плавають риби і навіть лякаються проходять зверху відвідувачів. В експозиціях цього розділу представлена ​​вся підводна фауна Баварії, муляжі риб, черепа і скелети чиїхось трофеїв, а також різноманітні знаряддя лову і картини рибного лову в історичній ретроспективі.


Зараз в Баварії, та й у всій Європі зустріч двох представників земної фауни - людини і тварини в основному закінчується мирно, проте, як не чудовий Музей полювання і рибальства, на жаль, його колекція мисливських трофеїв постійно поповнюється.

Немає коментарів:

Дописати коментар