четвер, 17 листопада 2016 р.

Німецько-російський музей «Берлін-Карлсхорст»


«Берлін-Карлсхорст» - єдиний в Німеччині Німецько-російський музей. Навіть не музей, а історичний пам'ятник. Пам'ятник тому безумству, до якого призводить відсутність бажання у народу контролювати своїх вождів і очікування від них чудесного порятунку від своїх особистих труднощів і проблем.

Саме тут, в будівлі офіцерського клубу саперного училища, в 0:43 за московським часом 9 травня 1945, командування антифашисткой коаліції і вермахту підписали акт про беззастережну капітуляцію фашистської Німеччини.

Спочатку будинок перебував у віданні Радянської військової адміністрації. У 1967 році тут відкрили музей, присвячений цій історичній даті, і всього того, що їй передувало. Головною і єдиною експозицією музею була війна, і центром експозиції став меморіальний зал, де і був підписаний акт капітуляції.

Після ліквідації російської присутності в Німеччині в цій будівлі в травні 1995 р був відкрити музей Берлін-Карлсхорст. Він унікальний вже тим, що став єдиним музеєм, присвяченим двостороннім відносинам двох держав, які раніше були ворогами. Після довгої реконструкції з 24 квітня 2013 року тут відкрилася оновлена ​​експозиція, яку збирали буквально з усього світу.

У залах музею з абсолютно чорними, давлять стінами, як нагадування про чорних сторінках історії німецького народу, розміщені понад тисячу експонатів, тисячі документів і фотографій. Тут і дитячі щоденники з блокадного Ленінграда, і записи в'язнів концтаборів, і свідоцтва з фронтів, і спогади учасників тих подій. У всіх залах розташовані спеціальні монітори, де кожен бажаючий може на одному з трьох мов прослухати історію того чи іншого свідка.


Крім постійної експозиції музей «Берлін-Карлсхорст» створив і пересувну виставку «На зламі: 22 червня 1941», пропоновану для показу в усіх країнах світу, щоб уроки тієї страшної війни були доступні не тільки нашим двом країнам.

Немає коментарів:

Дописати коментар