четвер, 17 листопада 2016 р.

Музей гліптотеки в Мюнхені


Вишуканий музей, який представляє античну скульптуру і пластичне мистецтво, знаходиться на Королівській площі Мюнхена. Створений волею баварського короля, він відрізняється надзвичайно ретельно відібраної колекцією. Тут зібрані тільки шедеври.

Все починається з ретельно відновленого після війни будівлі в стилі класичної грецької архітектури. Збори глиптотеке розділене на 13 залів (якщо бути точним, то 12, тому що один із залів відданий під кафе). Кожен зал має своє ім'я, що збігається з найціннішим експонатом. Експозиція музею представляє грецьку архаїку і Класику, мистецтво Еллінізму і Стародавнього Риму.

Скульптури богів, героїв, царів, імператорів, міфічних істот ... Проходячи повз експонатів, кожен ловить себе на думці, що багато з представленого було вже десь бачено. Насправді, зображення багатьох експонатів прикрашають сторінки книг з історії Античності, з історії мистецтва, навіть шкільні підручники. Крім чудових скульптур, тут можна помилуватися на кераміку, мозаїки і рельєфи, предмети побуту, ювелірні прикраси.

Особливу увагу варто приділити скульптурам храму Афіни з острова Егіна, відмінно збереглася статуї Олександра Македонського, незвичайної скульптури Фавна. У залі давньоримських скульптурних портретів найбільшу увагу привертає зображення Нерона, а також непримиренних Марія і Сулли.

Центральний двір глиптотеке сьогодні порожній, його прикрашає лише одна колона. До війни тут розташовувався ще один "ассірійський" зал. Кілька американських бомб знищили асірійську колекцію безповоротно.

Крім основної експозиції, музей пропонує оглянути тематичні та "гостьові" виставки, за які додаткова плата, як правило, не стягується.

Магазин глиптотеке багатий монографіями та популярною літературою на декількох європейських мовах.


Вхідна плата - 6 євро. Діти і молодь до 18 років має можливість милуватися шедеврами безкоштовно. Доступ відвідувачів до музею щодня з десяти до п'яти годин. Вихідні дні - понеділок і кілька святкових днів (на Великдень і Різдво Глиптотека відкрита).

Немає коментарів:

Дописати коментар