четвер, 17 листопада 2016 р.

Технічний музей Берлін


Цей музей, без перебільшення, одне з рукотворних чудес Європи. Його багатющі колекції на 14-ти постійно діючих експозиціях, що розкинулися на території в 25000 м2, представляють майже всю історію розвитку техніки в Європі. І це не зовсім звичайний музей - тут експонати можна взяти в руки і розглянути ближче, є серед них і діючі екземпляри.

«Візитна картка» технічного музею помітна здалеку - над дахом п'ятиповерхового скляного будинку поставили один з легендарних літаків С-47 Дуглас Скайтрейн, в 1948 році, який постачав блокований радянськими військами Західного Берліна. Спроектовано воно архітекторами Ульріхом вольт і Хелге птахів і побудовано в 1983 р на території колишнього залізничного депо станції Anhalter Güterbahnhof, яке і стало основою для залізничної експозиції музею. Тут можна побачити перші в світі паровози, походити по вагонах і локомотивів і навіть взяти участь у дегустації страв, які подавали в поїздах різних епох.

 

Найстарша експозиція музею присвячена цукру. Створена вона була ще в 1904 р як музей при Інституті цукру і розповідає все про цей продукт, від технології виробництва до його ролі в фольклорі. На експозиції, присвяченій пивоварению, представлений цілий пивний завод 1909 року і вся історія розвитку пивоваріння в Європі. Тут же зібрана величезна колекція постерів і етикеток цього популярного напою.

В експозиціях, присвячених фотографії, кінематографу і комп'ютерів представлені унікальні діючі експонати, як перше фотоапаратів, так і перших кінотеатрів, зачатки яких з'явилися ще в середні століття. Найбагатша колекція фільмів починається з самого першого, створеного компанією Едісона - 11-секундного фільму «Страта Марії Шотландської». Тут же представлено і найперший комп'ютер 1941 року, створений Конрадом Цузе.

Центр науки «Спектр» становить ядро ​​наукової частини музею, який задумувався як лабораторія, де на 250 експонатах демонструються різні експерименти з різних областей фізики. При цій частині музею працює власна освітня програма, а в планетарії Цайс і обсерваторії Архенхольд постійно проводяться лекції з астрономії, з історії її розвитку, про сучасні досягнення в цій галузі, а іноді і наукові семінари за участю вчених зі світовим ім'ям.


В цілому ж число експонатів настільки велике, що відвідування музею, як правило, не обмежується одним днем, а для багатьох берлінців технічний музей став першим кроком у велику науку.

Немає коментарів:

Дописати коментар