четвер, 17 листопада 2016 р.

Музей старої і нової Пінакотеки Мюнхен

Зборам цієї картинної галереї може позаздрити будь-який музей світу. Згодом колекція Пінакотеки настільки розрослася, що довелося розділити її на дві галереї, а потім і на три. В основу зборів лягла колекція баварських королів, герцогів і графів. Уже в першій половині 19 століття по неділях вхід в галерею був безкоштовним, що забезпечувало небувалий приплив міської публіки. І сьогодні в рідкісний день тут не буває черги.

Всі збори мальовничих шедеврів розділене між трьома музеями за хронологічним принципом. У Старій пінакотеці представлено живопис від Середніх століть до епохи Просвітництва, в Новій пінакотеці зібрані кращі зразки живопису 19 і початку 20 століття, а в Пінакотеці сучасності можна познайомитися з роботами майстрів другої половини 20 і початку 21 століття. Всі збори об'єднані однією ідеєю, єдиною програмою, незважаючи на те, що колекції знаходяться в різних будівлях.

Експозиція Старої пінакотеки розміщена на двох поверхах спеціально для галереї побудованого особняка. Перший поверх розділений на дві частини: Ліве крило віддано під тимчасові виставки, які безперервно змінюють один одного; Праве крило знайомить публіку з роботами фламандських і німецьких майстрів 15-17 століть. Роботи Пітера Брейгеля, Лукаса Кранаха сповнені урочистості, темпераменту і драматизму.

На другому поверсі панує дух стриманого, але потужного північного Відродження. Все починається з робіт голландця Лукаса ван Лейдена, потім глядач потрапляє під чарівність великого Дюрера і неповторного Стефана Лохнера. За нею йдуть зали з картинами італійських геніїв: Боттічеллі, Перуджіно, Рафаель, Леонардо да Вінчі. Від кількості шедеврів захоплює дух. Італійців змінюють фламандці: Ван Дейк, Йорданс, Рубенс. За фламандцями йдуть голландці: Рембрандт, Хальс.

У правому крилі розміщена колекція живопису Бароко і Рококо. Представлено італійське, французьке, німецьке мистецтво. Шикарне збори робіт іспанців Ель Греко і Мурільо.

На даний момент проходить оновлення будівлі галереї, тому деякі зали можуть бути закриті. У зв'язку з цим адміністрація знизила вартість вхідних квитків з 7 до 4 євро. За тимчасові виставки доведеться доплатити ще 3 євро (є можливість придбати комбінований квиток і трохи заощадити). Згідно з традицією, започаткованою ще королем Людвігом Першим, по неділях вхід - 1 євро.

Після огляду колекції Старої пінакотеки необхідний відпочинок. Не варто прагнути встигнути відразу і все за один день. Ні до чого, крім головного болю і нічних кошмарів, це не призведе. Попереду Нова пінакотека.

Пінакотека пропонує відвідувачам придбати "денний квиток" для відвідування всіх частин. Це дозволяє серйозно заощадити, але незрозумілим залишається тільки одне - чи можливо оглянути всі в один день.

Колекція цієї частини пінакотеки радує відвідувачів відмінним зборами робіт майстрів романтизму, класицизму, реалізму. Поступово суворі стилі першої половини 19 століття змінюються бунтарськими створіннями імпресіоністів, а також роботами кубістів, експресіоністів і т.д. Якщо в першій половині галереї можна насолодитися чуттєвими Юханом Далем і Гюставом Курбе, то друга частина - це Моне, Дега, Пікассо, Гоген, Ван Гог, Майоль.

На відміну від Старої пінакотеки, тут, крім живописних робіт представлена і скульптура.
Вхід в цю частину галереї - 7 євро. За тимчасові виставки потрібно доплачувати.

Немає коментарів:

Дописати коментар